Wüstenrot stavební spořitelna

Wüstenrot stavební spořitelna se v ČR řadí ke středním stavebním spořitelnám. Tato spořitelna patří do německé skupiny Wüstenrot, která se považuje za zakladatele stavebního spoření jako takového. Wüstenrot stavební spořitelna byla založena v roce 1992 a co do počtu klientů zastává poslední místo v pomyslném řebříčku stavebních spořitelen.

Wüstenrot nabízí standardní produkty stavební spořitelny – stavební spoření, překlenovací úvěr a úvěr ze stavebního spoření. Kromě této nabídky může klient také uzavřít životní, neživotní pojištění a hypoteční úvěr. U stavebního spoření je možno si sjednat jednu z následujících variant: ON, OS, OF, OK. Varianta OS zajišťuje nejrychlejší přidělení cílové částky a tím i nárok na úvěr ze stavebního spoření. Varianta OF je nejvhodnější pro překlenovací úvěry, kdežto varianta ON zajišťuje nejnižší splátky při splácení úvěru.

V nabídce překlenovacích úvěru nalezneme tyto produkty: Superúvěr, Družstevní byt, Partner, Revit plus. Superúvěr v sobě zahrnuje několik variant překlenovacích úvěrů, přičemž platí podmínka, že klient musí spořit minimálně 12 měsíců. V případě, že klient chce bydlet v družstevním bytě, kde nelze zřídit zástavní právo, určitě využije úvěru Družstevní byt. Pomocí úvěru Partner je možno zaplatit 100 % ceny nemovitostí, ale je nutno u nemovitosti zřídit zástavní právo. Úvěr Revit plus byl oceněn v soutěži Zlatá koruna 2006 a 2007. Je to úvěrový program určený bytovým družstvům a společenstvím vlastníků bytových jednotek a také nájemníkům a vlastníkům bytových jednotek. Tento úvěr slouží např. k financování rekonstrukce celého domu – zateplení, rekonstrukce otopné sestavy, střechy, což přináší značné úspory energií.

Wüstenrot stavební spořitelna nabízí také úvěr ze stavebního spoření. Zákazník si může zvolit z dvou variant úročení vkladů – 1 % - při čerpání úvěru ze stavebního spoření pak dosáhne úroku z úvěru 3,7 % p. a., kdežto při variantě 2 % - úrok z uvěru ze stavebního spoření je ve výši 4,9 % p. a. Více informací o této stavební spořitelně naleznete na www.wuestenrot.cz.