Českomoravská stavební spořitelna

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) – počtem klientů přes dva milióny si drží prvenství mezi stavebními spořitelnami. Tato spořitelna je vlastněna jednak tuzemskou ČSOB a také největší stavební spořitelnou v Německu Bausparkasse Schwäbisch Hall. Na českém trhu podniká od roku 1993 a v roce 2007 získala prestižní ocenění Banka roku. Na trhu je známa také pod názvem „Liška“. ČMSS kromě spoření nabízí také penzijní připojištění, rizikové životní pojištění a zajištěné podílové fondy.

Pro spoření je možno si vybrat jeden ze tří tarifů (Invest, Perspektiv, Atraktiv) podle toho zda chce klient spořit, nebo chce v budoucnu čerpat úvěr ze stavebního spoření. Tarif Invest a tarif Perspektiv jsou si dosti podobné. Oba nabízejí zúročení vkladů ve výši 2 % p. a. a úrokovou sazbu z úvěru 4,8 % p. a. Rozdíl je v minimální výši cilové částky a také v případě žádosti o úvěr v minimálním procentu naspoření z cilové částky. Tarif Atraktiv je výhodný zejména pro klienty, kteří si chtěji do budoucna zajistit výhodnou úrokovou sazbu z úvěru 3,7 % p. a.

ČMSS nabízí 5 tarifů překlenovacích úvěrů: Kredit Standard, Kredit 90, Topkredit, Topkredit plus a Tophypo. Jednotlivé tarify jsou různé pro jednotlivé tarify stavebního spoření. Liší se zejména úrokovými sazbami z překlenovacího úvěru a také minimálním procentem naspořené cílové částky.

Úvěr ze stavebního spoření nabízí Liška již se sazbou od 3,7 % p. a. (tarif Atraktiv – viz výše). Klient si může vybrat ze čtyřech tarifů, u kterých je ještě možné zvolit buďto rychlou nebo standardní variantu. Minimální doba spoření pro udělení úvěru ze stavebního spoření je 2 roky.

Podrobné informace naleznete na www.cmss.cz.