Raiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna působí na českém trhu od roku 1993 (tehdy jako AR stavební spořitelna), do finanční skupiny Reiffeisen se plně zařadila v roce 1998. I když počtem klientů zastává 4. místo, v roce 2005 a 2006 získala 2. místo jakožto Banka roku.

Tato spořitelna nabízí dvě varianty stavebního spoření. Stavební spoření za 1 % - Úvěrový tarif – je vhodné pro klienty, kteří počítají s tím, že budou čerpat úvěr ze stavebního spoření, mají zde zaručený úrok z úvěru ve výši 3,5 % p. a. Druhá varianta Stavební spoření za 2 % - Spořící tarif – je určen pro klienty, kteří si chtěji zajistit úrok z vkladů ve výši 2 % p.a. a tím i vysoký výnos ze stavebního spoření ve výši 6,9 % p. a. V případě, že by klient chtěl čerpat úvěr, bude mu nabídnut méně výhodný úrok z úvěru ve výši 4,9 % p. a. K oboum těmto tarifům Raiffeisen stavební spořitelna nabízí přístup k účtu zdarma přes internet nebo pomocí SMS.

Kromě úvěru ze stavebního spoření v nabídce Raiffeisen stavební spořitelny nalezneme také Úvěr Družstevní bydlení, Úvěr Nízká hyposplátka, Úvěr Horizont, Úvěr Spektrum, Úvěr bez čekání, Úvěr Vzájemná důvěra a Úvěr Dobrý známý. Zajímavým se jeví Úvěr bez čekání, který je překlenovacím úvěrem a stávající klienti Raiffeisen stavební spořitelny nemusí prokazovat příjem svůj ani své/ho manžela/ky. Úvěr Nízká hyposplátka je specifický tím, že je požadována zástava nemovitosti nebo zástavním právem k pohledávce. S Úvěrem Družstevní bydlení je možno uhradit členský vklad v družstvu, anižby byla požadována zástava nemovitosti, k zajištění stačí 2 ručitelé.

Na konci roku 2008 došlo k fúzi a Hypo stavební spořitelna se stala součásti Raiffeisen stavební spořitelny. Tímto krokem se nám zmenšil počet stavebních spořitelen na českém trhu z šesti na pět. Podrobnější informace naleznete na www.rsts.cz.